Linux Nedir? Dağıtımlar Kılavuzu Yardım

Linux Nedir?

Linux, Internet üzerinden haberleşen çok sayıda gönüllü programcının desteğiyle Linus Torvalds tarafından baştan başlanarak geliştirilmiş GNU/Linux işletim sisteminin çekirdeğidir.

Özgür Yazılım Nedir?

Yazılım ürünlerinin kişi, kurum ve kuruluşlardan bağımsız olarak geliştirilmesi, kullanılması, dağıtılması ve paylaşılması anlayışı özgür yazılım olarak bilinmektedir. Daha fazla bilgi…

Nereden Linux Bulabilirim?

Linux, diğer birçok özgür yazılım ürünü gibi ücretsiz olarak edinilebilmektedir. Çeşitli Linux dağıtımlarının yansılarını Dosya Alanı bölümünü oluşturan FTP sunucumuzda bulabilirsiniz. LKD’nin katıldığı çeşitli fuarlarda, standımızda Linux CD’leri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra CD satan yerlere de başvurabilirsiniz.

rms Ankara’da

02 Mart 2015

Richard M. Stallman

Bu yıl Ankara Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan 11. Bilgisayar Mühendisleri Öğrenci Kongresi’ne davet edilen Richard Stallman, 6 Mart’ta Özgür Yazılım Hareketi’nin geçmişi, amaçları ve felsefesi hakkında konuşacak.

Konuşma Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası, Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda, saat 16:30’da yapılacak.

Etkinlik kaydı için, http://www.bilmok.org.tr/kayit-ol/
BİLMÖK duyurusu, http://www.bilmok.org.tr/rms/
FSF duyurusu, https://www.fsf.org/events/rms-20150306-ankara

Linux Gezegeni

(Tüm gezegen yazılarını görmek için tıklayın.)

Diğer Haber Başlıkları

(Tüm haberleri görmek için tıklayın.)

Duyurulardan haberdar olmak icin, duyuru listemize kaydolun! [KURALLAR]