Linux Destek, Teknoloji ve Eğitim Kurumları

Türkiye’de Linux ve özgür yazılımlar konusunda hizmet verdiği bilinen kuruluşların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. LKD herhangi bir biçimde kurumların verdiği hizmetlerden sorumlu değildir, içeriğini denetlememektedir.

Not: Listeye sadece kurumlar alınmaktadır. Bireysel müracaatlar dikkate alınmamaktadır. Listeye eklenmesini istediğiniz kurumları iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.

48k Bilişim ve Internet Teknolojileri İlgili Kişi : Özgür Uncuoğlu Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : 48k, kurumların bilişim alanındaki ihtiyaçlarını özgür yazılımlar kullanarak projelendirip kurulum, teknik destek, eğitim ve danışmanlık sağlamaktadır. Diğer yandan yer sağlayıcılığı kimliği ile hosting faaliyetlerini ve sektöre yönelik danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.
Web Sitesi : http://www.48kbit.com
4Primes İlgili Kişi : Fehmi Can Sağlam Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Özgür yazılımları kullanarak web uygulamaları geliştirmekte. Kurumsal yazılım geliştirme yöntemlerine farklı bir bakış açısı getiren, entegrasyon ve ölçeklenebilirlik gibi sorunları ortadan kaldıran KURAM isimli bir uygulama platformu sunmakta. Java, Play Framework, Javascript, Knockout.js, ElasticSearch ile çevik yazılım geliştirme süreçleri için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Web Sitesi : http://www.4primes.com
Akiza Bilişim Akademisi Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux, Php, Python ve özgür yazılım eğitimleri vermekte; grup eğitimlerinin yanı sıra özel ders olarak da Mysql, Postgresql ve belirli Linux konularında eğitim hizmetleri bulunmakta.
Web Sitesi : http://www.akiza.com/akademi
Ardıc Ar-Ge Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Bilişim teknolojileri ve mobil internet cihazlarını destekleyecek Linux tabanlı işletim sistemi çalışmaları.
Web Sitesi : http://www.ardictech.com
As Adam Bilgi Teknolojileri Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri :Alanında uzmanlardan oluşan ekibiyle As Adam, açık kaynak dünyası ile ilgili birçok faydalı çalışmaya imza atmıştır. Bu çalışmalar kapsamında Türkiye’nin bir çok ilinde açık kaynak kod ürünleri eğitimleri verilmekte ve bir çok kurum ve kuruluşa Linux işletim sistemleri ve açık kaynak kod yazılımları teknik ve danışmanlık desteği sunulmaktadır.
Web Sitesi : http://www.asadam.com
Baykent Bilişim Hizmetleri İlgili Kişi :Tuğrul Baykent, Ertan Güner ve Duran Körkem Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Pardus çözüm ortağı olan firma, savunma sanayine mal ve hizmet üreten şirketlere milli ve Nato gizlilik dereceli kişi güvenlik ve tesis güvenlik belgelendirme hizmetleri ile üretim izni belgesi verirken, bilgi güvenliği ve Pardus konusunda tanıtım ve eğitim hizmeti vermektedir.
Web Sitesi : http://www.baykentbilgisayar.com.tr
Bilgi Güvenliği Akademisi İlgili Kişi : Çağdaş Doğru Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Açık kod güvenlik yazılımları danışmanlığı, desteği ve eğitimleri.
Web Sitesi : http://www.bga.com.tr
Bites Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Bites firmaların bilgi teknolojileri altyapılarının gelişmesinde her türlü yazılım, danışmanlık ve destek hizmeti vermek, elektronik iş çözümleri geliştirmek ve eğitim teknolojileri ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermek amacıyla 2002 yılında kurulmuş bir %100 Türk yazılım şirketidir.
Web Sitesi : http://www.bites.com.tr
BNTPRO Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Juniper ve Linux üzerine eğitimler vermektedir.
Web Sitesi : http://www.bntpro.com/
BT Eğitim İlgili Kişi : Semih Yüksel – Gönül Ayan Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : 2001 yılından beri Linux Redhat, Php, Java, Mysql ve Kabuk Programlama üzerine eğitimler vermektedir.
Web Sitesi : http://www.btegitim.com/
Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık İlgili Kişi : Mengü Yazıcıoğlu Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Devinim, 1997 yılından bugüne Eğitim, Danışmanlık, Yazılım ve Kurulum Hizmetleri vermektedir.
Web Sitesi : http://www.devinim.com.tr
EkoPC Bilişim Hizmetleri İlgili Kişi :
Yönetici Ortak : Mahir B. Aşut
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Firma, 2006 yılından bu yana özgür yazılım teknolojilerini kullanarak sanal mağazacılık uygulamaları geliştirmekte ve müşterilerine çözümler üretmektedir. Var olan altyapılara yönelik danışmanlık ve teknik servis hizmetlerinin yanı sıra özgür yazılıma geçiş projelerine eğitim ve implementasyon desteği de veren firma, özellikle web tabanlı yazılım geliştirme projeleri, kurumsal GNU/Linux sunucuları yönetimi, MySQL veritabanı kurulumu, yönetimi ve optimizasyonu, OpenOffice.org geçişi konusunda uzmanlaşmıştır.
Web Sitesi : http://www.ekopc.com.tr
Endersys Danışmanlık ve Yazılım İlgili Kişi : Elif Şahin
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : FreeBSD, OpenBSD ve Linux işletim sistemlerine destek, bu işletim sistemleri üzerinde proje entegrasyonu ve kurulum hizmetleri, danışmanlık, yüksek erişilebilirlik ve yüksek performans danışmanlığı.
Web Sitesi : http://www.endersys.com.tr
GNOFT Artware İlgili Kişi : Namık Sarı
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : İzmir’de bulunan firma 2003 yılından bu yana açık kaynak kodlu özgür yazılım ürünleri ile web tabanlı iş uygulamaları, haber portalları, kurumsal web siteleri geliştirmekte, geliştirdiği uygulamaların Linux tabanlı sunucular üzerinde işletilmesini sağlamaktadır. Müşterilerine açık kaynak kodlu sunucu uygulamaları ile Web, Database, E-Mail, Proxy, Jabber, İçerik Filtreleme, Firewall, DNS, Dosya, Medya sunucu çözümleri ve sunucu yönetim hizmetleri vermektedir.
Web Sitesi : http://www.gnoft.com.tr
IBM Türkiye Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux Teknolojileri, Destek ve Eğitim.
Web Sitesi : http://www-05.ibm.com/tr/products/linux/
Identra İlgili Kişi : Erek Göktürk
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Firma, özgür yazılımlar kullanarak web uygulamaları ve sunucu ortamları geliştirmektedir. Ayrıca programlama, web uygulaması geliştirme, ve bazı özgür yazılımların kullanımı ile ilgili eğitimler de vermektedir. Ruby ve ruby on rails, postgresql, ve sanallaştırma konularını özgür yazılımlarla ilgili özel ilgi alanları olarak saymaktadırlar.
Web Sitesi : http://www.identra.com.tr/
İTÜ Linux Akademi İlgili Kişiler :
Daire Başkanı : Ozan Bük
Satış Sorumlusu : Hayriye Yılmaz
Eğitim Koordinatörü : Hakan Velioğlu
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde açık kaynak çözümlerle tüm mensuplarına e-posta, kişisel web sayfası, kişisel disk, terminal hizmetleri, vb… BT hizmetlerini sunmaktadır. Edindiği bilgi ve tecrübelerle İTÜ Linux Akademi altında Linux Sistem yöneticiliği eğitimleri vermektedir. Ayrıca danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.
Web Sitesi : http://ila.itu.edu.tr/
Kapadokya Akyüz Yazılım Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti. Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Kapadokya Akyüz Yazılım, yenilikçi yazılım projeleri üzerinde çalışmakta ve kurumların ihtiyaçlarına göre her türlü platformda yazılım projeleri geliştirmektedir. Müşterilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Açık kaynak kodlu yazılımlar için, Temel Kullanıcı, İleri Düzey ve Yönetici Eğitimleri vermekte, Pardus eğitim dokümanları ile de eğitim programlarını desteklemektedir. Firma, projelerin başlangıcında, ortasında veya bitişine yakın zamanlarda müşterilerinin isteğine göre her türlü danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Web Sitesi : http://www.kapadokyayazilim.com
Kartaca Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Ana iş alanı mobil ve internet teknolojileri olan Kartaca, 2009 yılında kurulmuştur. Mobil teknolojiler alanında; interaktif uygulamalar, birleşik ve toplu mesajlaşma sistemleri, konum tabanlı uygulamalar, mobil pazarlama altyapıları, mobil cihaz uygulamaları başta olmak üzere birçok konuda hizmet ve çözümü bulunan Kartaca, bireysel ve kurumsal mobil katma değerli servisler sunmakta ve bu servisleri işletmektedir. Internet teknolojileri alanında; e-ticaret, e-iş uygulamaları ve kurumsal portaller konusunda hizmet, çözüm ve ürünleri bulunmaktadır. Açık kaynak ve özgür yazılım alanında sayısız projeye destek veren ve Türkiye’de bu alanda ürünler veren Kartaca, aynı zamanda açık kaynak dünyasının önde gelen şirketlerinin entegratörlüğünü de yapmaktadır.
Web Sitesi : http://www.kartaca.com
Kavi International İlgili Kişi : Ethem Ceylan
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Firma, Linux ve Unix işletim sistemlerine sunduğu ürünlerle ilgili yazılım desteği veriyor. Ayrıca sanallaştırma ve ölçeklendirme, identity management konularında proje bazlı çalışıyor.
Web Sitesi : http://www.kavi.com.tr
Keys Danışmanlık Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Eğitim
Web Sitesi : http://www.keys.com.tr
Koç Sistem Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Eğitim
Web Sitesi : http://www.kocsistem.com.tr/tr/egitim_hizmetleri.aspx
KodGemisi İlgili Kişiler :
Ürün Yöneticisi : Zafer Çakmak
Ürün Geliştirme Sorumlusu : Destan Sarpkaya Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : İzmir’de kurulan KodGemisi, mobil ve web uygulamalar geliştirme konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla teknoloji çözümleri üretmektedir. Ruby on Rails, Angular.js, Mysql, MongoDB teknolojilerini kullanan firma Linux sunucu yönetimi, yazılım süreç yönetimi(git, redmine, jenkins), test otomasyonu gibi konularda eğitim ve danışmanlık da vermektedir.
Web Sitesi : http://kodgemisi.com
Lab2023 – Internet Teknolojileri İlgili Kişiler : Onur Özgür Özkan, Tayfun Öziş Erikan Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : SaaS ve özel proje ihtiyaçları için mobil ve web uygulamaları yapar. Teknoloji olarak Linux, Nginx, Rails, MySql , JQuery, Sencha kullanır. Açık kaynak teknolojiler kullanır ve geliştirirler.
Web Sitesi : http://lab2023.com
Linux Akademi İlgili Kişi : Çağrı Ersen Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux Akademi, 2008 yılından beri faaliyet gösteren BGA (Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ)’nin yan kolu olarak, IT sektörüne yönelik Açık Kaynak kodlu profesyonel çözümler üretme ve danışmanlık hizmetleri sunmakla beraber, kurumların IT personellerinin Linux / Unix sistemler ve özellikle güvenliğe yönelik açık kaynak kod teknolojiler konusunda gelişimine katkıda bulunmak üzere eğitimler düzenlemektedir.
Web Sitesi : http://www.linuxakademi.com.tr
LS Bilişim Teknolojileri Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İlgili Kişi : Erdoğan Bilgici Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux’a göç, destek ve kurumsal çözümler üretmektedir. Özgür yazılım teknolojilerini kullanmaktadır. Sunucu sistemleri ve kurumsal çözümler sunmaktadır. LinuxOS sunucular, Firewall Çözümleri,Web tabanlı iş uygulamaları, Kurumsal web siteleri projeleri sunmaktadır.
Web Sitesi : http://ls.com.tr
Makki Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Makki Bilişim Teknolojileri, Türkiye’de bilişim teknolojilerindeki gelişmelerin hız kazandığı 90’lı yılların başından bu güne sektörün değişik alanlarında hizmet vermiş tecrübeli ekibi ile inovatif yaklaşımı esas alan, en güncel teknoloji ile en kısa sürede çözüm ve hizmetler sunmayı ilke edinerek 2006 yılında kurulmuş bir teknoloji ve danışmanlık firmasıdır.
Web Sitesi : http://www.makki.com.tr
Mayasoft Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Eğitim
Web Sitesi : http://www.mayasoft.com.tr
Medra Teknoloji İlgili Kişi: Burak Oğuz Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri :Bilgi güvenliği ve Ağ güvenliği konularında, açık kaynak kodlu ve özgür teknolojileri profesyonellik ile kullanmayı kendisine amaç edinmiş ODTÜ’lü mühendisler tarafından 2009 yılında kurulmuş olup, halihazırda ODTÜ yerleşkesi içerisinde ODTÜ KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.
Web Sitesi : http://medra.com.tr
Menslibera İlgili Kişi: Y. Boran Puhaloğlu Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri :Açık innovasyon ve açık teknoloji odaklı eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Güncel eğtim programları arasında Mobil Uygulama Geliştirme, Python ve Django ile Web ve Ağ Uygulamaları Geliştirme, Açık Kaynak Teknolojilerle Yüksek Bulunurluk ve Ölçekleme, Fonksiyonel Programlama bulunmaktadır.
Web Sitesi : http://www.menslibera.com
Mono Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. İlgili Kişi: Hilal Kamer Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Mono Bilişim Teknolojileri sağlık bilişiminde uzmanlaşmış, özgür yazılımların kullanımını ve yaygınlaşmasını amaç edinmiş bir yazılım şirketidir. Drupal İçerik Yönetim sistemiyle hastanelere Intranet Portalları geliştirmekte ve web siteleri hazırlamaktadır. Müşterilerinin güvenlik ve Proxy ihtiyacını Endian Firewall ve pfSense ile karşılamakta, bulut bilişimi alanında düşük kaynaklı web sunucuların performansını artırmaya yönelik araştırma ve geliştirme yapmaktadır. 2007’den beri Zimbra e-posta sunucusu kurulumları gerçekleştiren firma, Openfire ve ejabberd XMPP sunucuları ile Anında Mesajlaşma’yı müşterilerine kurumsal bir çözüm olarak sunmaktadır. Firmada Asterisk PBX kullanarak IP santral, çağrı merkezi, faks ve otomatik arama sistemleri geliştirilmektedir. Mono, tüm çözümlerinde işletim sistemi olarak CentOS, Debian Ubuntu; veritabanı olarak da MySQL ve PostgreSQL kullanmaktadır.
Web Sitesi : http://mono.net.tr
Nemedya İlgili Kişi: Orkut Murat Yılmaz / Teknolojist Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Nemedyalılar LAMP platformu üzerinde çalışan, çoğunlukla Drupal ile geliştirilmiş mobil, sosyal medya ve web uygulamaları üreten bir ekiptir. E-Ticaret ve Talep Artırımı konularında özelleşmiş çözümler sunan Nemedyalılar, Özgür Yazılımlar sayesinde bu noktaya erişebilmiştir.
Web Sitesi : http://nemedya.com
Network Academy İlgili Kişi: Murat Suveren Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Network Academy 2001 senesinde kurulmuş olup ,LPI (Linux Professional Institute) tarafında Türkiye’deki Tek Yetkili Eğitim Merkezi’dir. Linux açık kaynak kod tarafında başta kamu ve özel kurumlar olmak üzere kurumlara Linux Giriş, Linux Sistem Yönetimi, Linux Uygulamaları, Linux Firewall, Red Hat, Centos, FreeBSD, Bilgi Güvenliği konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrica Pearson Vue Yetkili Sinav Merkezi olup LPI sınavlarına sınav merkezinde girilebilmektedir.
Web Sitesi : http://www.networkakademi.net
Nobel Yazılım İlgili Kişi: Uygar Uzunhasan Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : İnşaat, makina, madencilik, enerji gibi sektörlere özgün masaüstü ticari uygulamalar geliştiren ve ürünlerinin hem istemci hem de sunucu tarafında platform bağımsız olmasını ana ilke olarak edinen Nobel Yazılım, pek çok KOBİ tarafından Linux sunucuların kullanılmasına da öncülük etmektedir. Geliştirme platformu ve veritabanında da açık kaynaklı ürünleri tercih eden firma aynı zamanda Pardus çözüm ortakları arasındadır.
Web Sitesi : http://www.nobelyazilim.com
OBSS Açık Yazılım İş Çözümleri Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux Teknolojileri, Destek ve Eğitim. Firmanın geliştirmesini üstlendiği ve hizmet sunduğu Turquaz Muhasebe Paketi ve GrayMound uygulama geliştirme platformu adlı iki açık kaynak kodlu projesi de bulunmaktadır.
Web Sitesi : http://www.obss.com.tr
Özgür Yazılım A.Ş. İlgili Kişiler : Hakan Uygun, Doruk Fişek, Erek Göktürk Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Özgür Yazılım A.Ş. 2011 yılında, Türkiye’de özgür yazılım alanında hizmet veren Fişek Bilişim (1999), Uygun Teknoloji (2006) ve Identra (2007) firmalarının bilgi, deneyim ve çalışmalarını birleştirmeleri ile kuruldu. Özgür yazılım eğitimlerinin düzenlenmesi, özgür yazılımlara göç çalışmaları ve özgür yazılımlarla KOBİ altyapıları kurulması konularına odaklanan Özgür Yazılım A.Ş., alanında uzman kişilerden oluşan bir kadro ile kurumlara yönelik özgür yazılım hizmetleri sunmaktadır.
Web Sitesi : http://www.ozguryazilim.com.tr
Para Bilgi Teknolojileri İlgili Kişi : Murathan Bostancı
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Destek, hosting
Web Sitesi : http://www.para.com.tr
Parkyeri İletişim Internet Pazarlama Tanıtım Hizmetleri Tic. Ve San. A.Ş İlgili Kişi : Giray Pultar
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Parkyeri A.Ş.’de platform bağımsız, şirketlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir, birbirleriyle kolayca bütünleştirilebilir internet uygulamaları, mobil platformlar, ve GSM operatörleri için uygulamalar geliştirilmektedir. Özgür yazılımların gelişmesine ve aktif olarak yaygın şekilde kullanılmasına katkıda bulunan firma, zaman zaman özgür yazılım etkinliklerine sponsor olarak, bazı özgür yazılım sitelerine barındırma hizmeti vererek ve bazı özgür yazılımlara bağışta bulunarak özgür yazılımı desteklemektedir.
Web Sitesi : http://www.parkyeri.com
Perception Eğitim ve Danışmanlık İlgili Kişi : Alpaslan Kaplan
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri. Perception, Red Hat’in yetkili eğitim merkezidir. Aynı zamanda Solaris ve HP adına HP-UX eğitimleri de sağlamaktadır.
Web Sitesi :http://perception.com.tr
Portakal Teknoloji İlgili Kişiler :
Şirket Yöneticisi : Bora Güngören
Satış : Armağan Elgezdi
Projeler : Cansu İşgüder Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Firma, TÜBİTAK UEKAE’nin tek resmi Pardus Göç Ortağı sıfatı ile her ölçekte kuruluşların Pardus ve tüm diğer Linux / Özgür Yazılım temelli sistemlere göç çalışmalarını projelendirmekte, göç aşamasını gerçekleştirmek amacıyla hizmet sağlamaktadır. 2003 yılından beri müfredat geliştirme çalışmalarıyla birlikte yürüyen Linux eğitimleri bulunmakta olan firma Debian, Ubuntu, Fedora, Suse gibi bir çok sisteme dönük hizmetler de sağlamaktadır. Firma, kendi ürünü olan çeşitli özgür yazılım projelerini de müşterilerine sunmaktadır.
Web Sitesi : http://www.portakalteknoloji.com
Prime Teknoloji İlgili Kişi : Yiğit Darçın
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Prime Teknoloji, Agile, TDD, Java EE ve Mobil Uygulamalar konularında yaptığı danışmanlık ve proje hizmetlerinde her zaman açık kaynaklı ürünler ve linux tabanlı işletim sistemleri kullanmaktadır.Ayrıca açık kaynaklı dünyaca ünlü JSF kütüphanesi PrimeFaces’i geliştiren ekip olan Prime Teknoloji, özgür yazılımların gelişmesi ve özellikle büyük projelerde aktif olarak kullanılmasını desteklemektedir.
Web Sitesi : http:///www.prime.com.tr
Profect Business Academy İlgili Kişi : Hüseyin Şimşek
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux Giriş, Linux Sistem Yönetimi, Linux Ağ Uygulamaları, Linux Güvenlik, Linux Firewall, Red Hat, FreeBSD, OpenBSD, Java, MySQL , Bilgi Güvenliği, Web Güvenliği konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Web Sitesi : http://www.profect.com.tr
Profelis Bilişim Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Linux’a göç konusunda danışmanlık ve destek hizmetleri, genel Linux kullanımı ve güvenlik konularında eğitim ve danışmanlık, Sanallaştırma ve kümeleme konularında Linux tabanlı çözümler geliştirmek.
Web Sitesi : http://www.profelis.com.tr
Prolink Mümessillik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.k İlgili Kişi :
Red Hat Ürün Müdürü : Emrah TOPCU
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Red Hat Türkiye Distribütörü
Web Sitesi : http://www.prolink.com.tr/
SPP42 Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık İlgili Kişi : M. Emrah Özçelebi
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Karar Destek Sistemleri ve Büyük Veri (Big Data) işlenmesinde ve analizinde uçtan uca özgür yazılım alt yapısı ile çözümler sunar. MongoDB, HBase ve Hadoop ile büyük veri incelenmesi, OLAP işlemlerinin yapılması ve karar destek sistemlerine entegrasyonunu sağlar. Tüm bunlar için işletim sisteminden, sanallaştırma uygulamasına, uygulama platformundan son kullanıcı ara birimine kadar özgür yazılımları kullanır.
Web Sitesi : http://spp42.com/
SUSE Linux Türkiye İlgili Kişiler :
Territory Account Manager : Cemil Çakır
Sales Engineer : Gökhan Çetinkaya Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : SUSE, kurumsal Linux sürümünün ve kritik uygulamalar için sunduğu platformun orjinal tedarikçisidir. Tüm dünyada binlerce kullanıcısı olan Suse 2004 yılında Novell bünyesine girdikten sonra daha da fazla güçlenmiştir. Özellikle sunucu, masaüstü uygulamaları, sanallaştırma, bulut bilişim, büyük veri konularında kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir.
Web Sitesi : http://www.suse.com
Uskur Yazılım İlgili Kişi : Burak USGURLU
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Uskur, açık kaynak kodlu sistemleri temel alarak web tabanlı, bulut uygulamalar geliştirmekte. CakePHP başta olmak üzere çeşitli özgür yazılım ve platformlar ile ilgili destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Web Sitesi : http://www.uskur.com.tr
YeniHayat Bilişim Teknolojileri İlgili Kişiler :
Genel Koordinatör: H. Murat Şermet
Genel Müdür: Murat Demirten Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : Gömülü Linux sistemleri alanında çok sayıda mimari (arm, mips, mipsel, sh4, blackfin, xscale, x86) üzerinde sistem ve uygulama geliştirme, danışmanlık ve kurumsal eğitimler hizmetleri vermektedir. Aynı zamanda sunucular için Debian Gnu/Linux desteği, entegrasyon çözümleri, ölçeklenebilir uygulama sunucu ve veri depolama hizmeti vermekte ve RubyOnRails projeleri için ölçeklendirme ve hosting çözümleri sağlamaktadır. Geliştirmekte olduğu YeniHayat Network (YHN) ağında beta yayını başlamış olan bir çok site bulunmaktadır. İş geliştirme ve içerik modelleme ile ilgili kurumsal destek de vermekte olan YHB A.Ş., çok yönlü içerik yönetim sistemleri (YH.sys) üretmekte ve ihtiyaç sahibi kurum ve kişilerle bu çözümleri paylaşmaktadır.
Web Sitesi : http://yh.com.tr
YÖRE Elektronik Yayımcılık A.Ş. İlgili Kişi: Hakan Kalyoncu Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : SUSE Linux Enterprise ürünlerinin Türkiye dağıtımını yapan firma; sanallaştırma, sanallaştırma yönetimi ve çeşitli seviyelerde kurumsal Linux destek hizmeti sağlamaktadır.
Web Sitesi : http://www.yore.com.tr
YöreNet Teknoloji A.Ş. İlgili Kişi: Özhan KARAMAN Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : YöreNet Teknoloji 1996 yılından beri özgür yazılım projeleri ve topluluğuna destek veren bir şirkettir. Kadrosunda Özgür Yazılım konusunda deneyimli, sertifikalı, yenilikleri sürekli takip eden köklü teknik bir ekip barındırmaktadır. YöreNet Teknoloji, SUSE, openSUSE, Ubuntu, Slackware dağıtımları, PostgeSQL veritabanı, Linux Sunucu Sanallaştırma, Barındırma, Kümeleme, Teknolojileri ve yine Distribütörü olduğu SUSE, Novell, Netiq ürünlerinin kurulumunu, desteğini, danışmanlığını ve eğitimini vermektedir.
Web Sitesi : http://www.yorenet.com
Yörünge İletişim Hizmetleri İlgili Kişi : Fikri Dal
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : 2001 yılından bu yana Linux İşletim Sistemleri, Network ve Dijital Güvenlik alanlarında kurumsal hizmetler sağlamaktadır.
Web Sitesi : http://www.yorunge.com.tr
Zetaops Bilişim Teknolojileri A.Ş. İlgili Kişi : Ali Rıza Keleş
Özgür Yazılımla İlgili Hizmetleri : İYTE Teknopark içinde kurulmuş olan Zetaops, Openstack bulut göçü danışmanlığı, bulut kurulumu, planlaması, mikro servis mimarileri, uygulama yük dağıtımı, uygulama ölçekleme hizmetleri, büyük veri hesaplama araçları kurulumu, entegrasyonu ve planlaması konularında çalışmaktadır.
Zetaops, ayrıca Ulakbüs Bütünleşik Üniversite Yönetim Sistemini de geliştirmektedir.
Web Sitesi : http://www.zetaops.io
Duyurulardan haberdar olmak icin, duyuru listemize kaydolun! [KURALLAR]