Kendi ülkenize ve diğer ülkelere yardım edin

Microsoft bir ABD şirketidir ve onun başarısı Amerikan ekonomisine fayda sağlar.

Eğer ABD’de yaşamıyorsanız, lisanslı bir yazılım satın aldığınızda (ör. Windows), ödediğiniz paranın yarısı doğrudan yazılım şirketinin merkezine gider (ör. Microsoft): diğer yarısı ülkenizde kalırken (satış komisyonları, vs.: teknoloji kazancı yok) bu para ülkenizi terkeder. Ülkeniz hiçbir şey üretmez; yazılım kutularını satmak için vasıflı elemana bişe ihtiyacınız yoktur.Bu ülkenizin bilişim uzmanlarının bilgi seviyesinin düşük kalmasına sebep olur. Bilişim uzmanlarınız sadece lisanslı yazılımı kuran ve ayarlarını yapan kişiler olarak kalır ve yazılım geliştirme/öğrenme/düzenleme ile ilgili hiçbir şey kazanmazlar.

Özgür Yazılım ile (ör. GNU/Linux), ülkenizin ekonomisi (ve Bilişim Uzmanlarının bilgi ve tecrübesi) gelişebilir, çünkü Özgür Yazılım sayesinde birçok küçük/orta ölçekli şirket özel çözümler, teknik destek, danışmanlık gibi hizmetler vermeye başlayacaktır.

Ülkenize yabancı yazılımları satıp yurtdışına para gönderenlerin dışındaki, işini iyi bilen ve sermayesi olan Bilişim Teknolojisi sektöründeki kişiler bu durumu değerlendirecekler ve ülkenize değer katacaklardır.

Duyurulardan haberdar olmak icin, duyuru listemize kaydolun! [KURALLAR]